wtorek, 24 grudnia 2019

Życzenia

Zbliża się koniec roku. Z tej okazji życzę Uczniom i Rodzicom spełnienia marzeń, radości i błogosławieństwa Bożego, oby nadchodzący Nowy Rok był lepszy od poprzedniego.




Góra grosza

20 grudnia liczyliśmy pieniądze zebrane w naszej klasie na górę grosza.


Wigilia naszej klasie

20 grudnia mieliśmy spotkanie wigilijne w naszej klasie.


 


Jasełka

Uczniowie naszej klasy brali udział w przedstawieniu Bożonarodzeniowym.  


Gratulujemy wszystkim artystom!

czwartek, 19 grudnia 2019

środa, 18 grudnia 2019

Przedświąteczne spotkania


18 grudnia odwiedziliśmy zaprzyjaźnione urzędy, by wraz z nadchodzącymi świętami przekazać najlepsze życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia oraz wręczyć stroiki świąteczne i kartki wykonane przez nas na zajęciach.






Projekt "Świąteczne czytanki"

W grudniu realizowaliśmy projekt "Czytanki pod choinką". Celem projektu była promocja czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły. Przygotowaliśmy plakaty na temat korzyści płynących z czytania książek, które następnie prezentowaliśmy podczas spotkań z młodszymi uczniami. Podsumowaniem projektu było spotkanie na świetlicy szkolnej, gdzie przy choince i świątecznie udekorowanym stole czytaliśmy opowiadania a także śpiewaliśmy świąteczne piosenki i kolędy.



Kartka dla hospicjum





Na zajęciach wykonaliśmy przepiękne kartki świąteczne, które zostaną przekazane podopiecznym Hospicjum  Płockiego.

Teatralne Mikołajki

Jak co roku tak i teraz przyłączyliśmy się do akcji organizowanej przez Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Tym razem w naszej szkole zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla zwierząt dla płockiego schroniska.


Wycieczka Mikołajkowa do Płocka

5 grudnia z klasami: VIc i VIIIa wybraliśmy się na Mikołajkową wycieczkę do Płocka na  film "Jestem jak M. Misfit".


Planetarium

28 listopada odwiedziło naszą szkołę mobilne planetarium IGLO.

Kartka dla Rodaka

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia na zajęciach wykonywaliśmy kartki świąteczne, które później zostaną przekazane naszym Rodakom na Wschodzie.

Opatrunek na ratunek

"Opatrunek na ratunek" pod tym hasłem przebiegała zbiórka charytatywna w naszej szkole. Chcąc pomóc dzieciom z Afryki zorganizowaliśmy zbiórkę materiałów opatrunkowych w naszej szkole.




Dla każdego dziecka, dzieciństwo

22 listopada w ramach akcji UNICEF "Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka zorganizowaliśmy apel dla uczniów naszej szkoły. W tym roku hasłem przewodnim było: "Dla każdego dziecka, dzieciństwo".


czwartek, 21 listopada 2019

Uroczystości z okazji odzyskania Niepodległości


8 listopada 2018 r. przygotowaliśmy montaż słowno – muzyczny z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę. O godzinie 11:11 wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Rekord dla Niepodległej i wspólnie odśpiewaliśmy czterozwrotkowy hymn państwowy – Mazurek Dąbrowskiego.
Był to dla nas wszystkich wyjątkowy dzień, który uczciliśmy także strojami galowymi, do których przypięliśmy biało - czerwone kotyliony.
W niedzielę 11 listopada 2018 r. obchodziliśmy 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez nasz kraj. Wzięliśmy udział w gminnych obchodach tego wydarzenia.
            O godzinie 12:00 uczestniczyliśmy w uroczystej mszy św. w kościele parafialnym, która rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego – naszego hymnu narodowego. Po Eucharystii przypomnieliśmy historię naszego kraju w montażu słowno -muzycznym. Kolejnym punktem naszego święta był wspólny przemarsz pod Pomnik Niepodległości. Tam po raz kolejny tego dnia odśpiewaliśmy hymn. Uroczystość zakończyła się złożeniem kwiatów przy Pomniku Niepodległości przez przedstawicieli szkół, instytucji, stowarzyszeń i związków.


czwartek, 14 listopada 2019

Warsztaty upcyklingowe.

Dziś uczestniczyliśmy w twórczych warsztatach : „Ekopomysł – twórcze warsztaty upcyklingowe” oraz „TAK dla czystego powietrza”. Podczas pierwszego panelu poznaliśmy zasady prawidłowej segregacji, dowiedzieliśmy się co się dzieje z posegregowanymi odpadami, jak zrobić coś z niczego. podczas warsztatów wykonaliśmy kolorowe podstawki ze starych płyt CD.
Podczas drugiego panelu dowiedzieliśmy się m. in. tego, czym jest niska emisja i smog, skąd biorą się zanieczyszczenia powietrza oraz co możemy zrobić, aby je ograniczyć.







Mamy Niepodległą

 Nasza klasa po raz kolejny przystąpiła do akcji społecznej organizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w  Sulejówku. Optymistycznie świętowaliśmy Niepodległość oraz dzieliliśmy się radością z bliskimi i znajomymi poprzez wysłanie okolicznościowej kartki pocztowej.

BohaterON w naszej szkole


Po raz kolejny wzięliśmy udział w  ogólnopolskiej  kampanii o tematyce historycznej „BohaterON”- włącz historię, mającej  na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.  Na zajęciach zapoznaliśmy się z ideą projektu, poszerzyliśmy wiedzę na temat historii  związanej  z  tematyką II wojny światowej, szczególnie  Powstania  Warszawskiego. 
Na zakończenie samodzielnie wykonaliśmy okolicznościowe  kartki, na których napisaliśmy  życzenia i podziękowania dla Powstańców.

wtorek, 29 października 2019

sobota, 19 października 2019

Dzień Głośnego Czytania


 Co roku 29 września przypada  Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto ma już trzynastoletnią  tradycję, zostało ogłoszone przez Polską Izbę Książki w 2001 roku. Jego  celem jest   propagowanie idei książki,  czytania i rozpowszechniania książek. Nasza klasa po raz kolejny włączyła  się  w obchody tego święta, organizując głośne czytanie. W tym roku czytaliśmy uczniom klas III.  Dzieci z  zainteresowaniem i skupieniem wysłuchały fragmentów książek. Spotkania czytelnicze upłynęły w miłej atmosferze.



Sprzątanie świata


20 września jak co roku wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej akcji Sprzątania świata. Tegorocznym hasłem przewodnim było: "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy". Nasza klasa na lekcji w-fu sprzątała boisko. Śmieci nie było dużo, na bramkach były poniszczone siatki, więc zdjęliśmy je. Później posprzątaliśmy plac zabaw.
                                                                                            Bartek

niedziela, 29 września 2019

Wycieczka do Płocka

         W czwartek 19 września pojechaliśmy wraz z innymi klasami szóstymi do teatru im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Obejrzeliśmy spektakl  pt. "Tajemniczy ogród" Frances Hodgson Burnett w reżyserii Stefana Szaciłowskiego. Była to wzruszająca opowieść o perypetiach Mary Lennox. W czasie dwugodzinnego przedstawienia śledziliśmy losy bohaterów i ich wielką przemianę. Była to historia o dziecięcej przyjaźni i uzdrawiającej mocy natury.
                                                                                                                Bartosz




         

Dzień Patrona Szkoły


18 września 2019 roku w Szkole Podstawowej w Bodzanowie odbył się Dzień Patrona naszej szkoły.  Na uroczystości związane z Dniem Patrona przyjechał do nas z Warszawy syn F. I. Grabowskiego.
            Zaczęliśmy o godz. 8.00 lekcją historii. Następnie uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście udali się na uroczystą Mszę Świętą do kościoła parafialnego. Msza była bardzo uroczysta. Harcerze ubrani byli w mundury, a pozostali uczniowie i goście mieli na sobie stroje galowe. Na środku kościoła stały poczty sztandarowe. Śpiew kościelny uświetniała nam scholka. Po mszy harcerze wraz z pocztami  sztandarowymi, dyrektorami i gośćmi udali się na pobliski cmentarz. Tam złożyli hołd bohaterom, którzy oddali życie za wolność naszej ojczyzny. Zapalili znicze i położyli kwiaty na grobie 13 - stu Straconych, na grobach poległych żołnierzy oraz na grobie naszego patrona szkoły kp. Ignacego Feliksa Grabowskiego.
Następnie wszyscy udaliśmy się na sale gimnastyczną naszej szkoły. Odbył się tam wstęp artystyczny harcerzy i zuchów, z okazji Dnia Patrona. Po zakończonych uroczystościach wszyscy rozeszli się do klas.
Dzień był bardzo uroczysty.
   
                                                                                                Magda


sobota, 28 września 2019

Akcja „Szczoteczka i pasta do zębów dla dzieci z Czadu"


Od 6 do 11. 09. 2019r. w naszej szkole trwała akcja charytatywna pod nazwą „Szczoteczka i pasta do zębów dla dzieci z Czadu" zorganizowana przez Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Płockiej i  Diakonię Misyjną Ruch Światło-Życie. W naszej szkole odpowiedzialnymi za to przedsięwzięcie byliśmy my - uczniowie z klasy VIb wraz z wychowawcą. Akcja polegała na tym, aby uczniowie przynosili szczoteczki i pasty dla afrykańskich dzieci z Czadu chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli. W te dni na długiej przerwie dziewczyny z naszej klasy zbierały od wszystkich szczoteczki i pasty oraz zapisywały ich imiona i nazwiska, później uczniowie zostali nagrodzeni punktami. Zebraliśmy 163 szczoteczki i 190 past do zębów. Dary przekazaliśmy do Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej Płockiej
 Wszystkim, którzy zdecydowali się pomóc, z całego serca dziękujemy! 
                                                                                                                         Kamila 










poniedziałek, 9 września 2019

Pielgrzymka rowerowa do Kępy Polskiej

8 września uczestniczyliśmy w pielgrzymce rowerowej do Sanktuarium Matki Bożej
w Kępie Polskiej.


08.09.2019 roku o godzinie 9.00 po błogosławieństwie księdza proboszcza Tomasza Mazurowskiego dzieci z rodzicami i panią Agnieszką Kłosińską wyjechały na rowerach spod kościoła w Bodzanowie na pielgrzymkę do Kępy Polskiej. Jechaliśmy w ulewnym deszczu. Kilka razy zatrzymywaliśmy się, by każdy mógł coś zjeść i się napić. Po odpoczynku ruszaliśmy dalej. Po pewnym czasie dojechaliśmy na miejsce. Pod kościołem zdjęliśmy płaszcze przeciwdeszczowe i udaliśmy się w stronę świątyni, przed którą miło przywitał nas ksiądz proboszcz tamtejszej parafii. Msza była ładnie odprawiana. Po Mszy św. był poczęstunek ale z powodu zmarznięcia nie zostaliśmy. W drodze powrotnej  podczas odpoczynku mama jednej z uczestniczek poczęstowała nas herbatą i ciasteczkami. Gdy skończyliśmy jeść ruszyliśmy dalej. Odwoziliśmy po kolei każdego do domu i nagle przyszła kolej na mnie. Bardzo dobrze wspominam ten czas. Niestety po tej wycieczce rowerowej byłam przeziębiona, mimo to chętnie wybiorę się na kolejną taką pielgrzymkę.  

                                                                                             Karolina





piątek, 6 września 2019

Narodowe czytanie w naszej klasie

Nasza klasa też włączyła się w akcję Narodowe Czytanie. Wspólnie z klasą VIa wysłuchaliśmy jedną z ośmiu nowel zaproponowanych przez Parę Prezydencką.Wybraliśmy nowelkę "Dym" Marii Konopnickiej, w której autorka ukazała wzruszającą historię matki i syna. Poprzez wysłuchanie lektury w wykonaniu Pani Dyrektor, zaproszonych gości i uczniów przeżyliśmy niezapomniane chwile i doświadczyliśmy radości, jaką daje wspólne czytanie.




ROK SZKOLNY 2019/2020

poniedziałek, 26 sierpnia 2019

czwartek, 6 czerwca 2019

wtorek, 21 maja 2019

Wspomnienia z wycieczki


27 marca 2019 r. nasza klasa wraz z 5a i 5c wybrała się na wycieczkę do Płocka. Byliśmy między innymi w Muzeum Diecezjalnym. Gdy weszliśmy, zostaliśmy gorąco przywitani przez naszego przewodnika. Oprowadzał nas ks. Andrzej Milewski. Na początek weszliśmy do pomieszczenia, które pełniło funkcję małego teatru. Powitali nas tam dwaj panowie, którzy poprowadzili spektakl o różnych świętych i ich zwierzętach. Następnie podziwialiśmy eksponaty. Były to dawne stroje księży, monstrancje oraz relikwie świętych. Później przeszliśmy do drugiego budynku. Okazało się, że w tym miejscu tematem będą czasy średniowiecza oraz rycerze. Po rozejrzeniu się i obejrzeniu bardzo starych przedmiotów w gablotach, usłyszeliśmy krzyki. Okazało się, że byli to ci panowie z przedstawienia. Zabrali nas do pokoju, w którym dostarczali nam różnych rozrywek, np. wiązali nas starożytnym pasem i organizowali turniej rycerski. Na koniec mieliśmy szansę na odwiedzenie Bazyliki katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
                                                                                                        Miłosz





27.03.19 pojechałem razem z piątymi klasami na wycieczkę do Muzeum
Diecezjalnego w Płocku. Najpierw byliśmy w parku trampolin "Adrenalina". Było bardzo wesoło.
    Później pojechaliśmy do muzeum. Na początku aktywnie uczestniczyliśmy w teatrzyku kukiełkowym. Tematem przedstawienia były historie o świętych. Świetne żarty dwóch miłych panów organizujących ten występ bardzo mi się spodobały. Następnie ksiądz oprowadził nas po całym budynku opowiadając ciekawostki. Oglądaliśmy relikwie świętej siostry Faustyny oraz obrazy. Potem przeszliśmy do następnego budynku, gdzie były różnorakie księgi, pasy, obrazy. Atrakcją okazał się pojedynek rycerski naszych kolegów o rękę damy. Później przenieśliśmy się do katedry, gdzie wysłuchaliśmy ciekawej historii.
     Wycieczka bardzo mi się podobała. Myślę, że Katedra to miejsce godne odwiedzenia i polecenia go innym.

                                                                                                        Hubert





sobota, 23 marca 2019

Pierwszy Dzień Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny już za nami. Spędziliśmy go bardzo pracowicie. Najpierw przygotowaliśmy przepyszne zdrowe desery, które bardzo wszystkim smakowały. Później spaliliśmy Marzannę i tym samym pożegnaliśmy zimę. Ostatnim punktem były ćwiczenia na sali gimnastycznej pod okiem instruktorki, a wszystko to w ramach realizowanego programu "Trzymaj formę".
 Wspaniale spędziliśmy ten dzień.




środa, 6 marca 2019

Dobrze Was widzieć!


"Dobrze Was widzieć! Bądźcie bezpieczni na drodze". Pod tym hasłem przebiegała ogólnopolska kampania społeczna  Fundacji Narodowego Dnia Życia, której celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Uczniowie na godzinie wychowawczej przypomnieli sobie 7 odblaskowych rad drogowych i otrzymali kamizelki odblaskowe.